Wustenfuchs ile Rap Müzik Üzerine Söyleşi

Wustenfuchs ile Rap Müzik Üzerine Söyleşi

Rap müzik, özellikle gençler arasında yankı uyandıran, dinlenirliğini katlayarak artıran müzik türü olarak karşımıza çıkıyor. Rap müzik hip-hop kültürünün bir bileşeni olması yanında ortaya çıkışı ile dikkat çekiyor. Toplumsal sorunlar arasında yeşeren müzik türü protest tavrı ile yaşama ve gidişata dair şeyler söylüyor. Peki ne söylüyor? Piyasalaşması rap müziğin doğasına ne kadar uygun? gibi soruların zihne takılışı ile Tahakküm Sohbetleri’nin konusu belli oldu.

18.04.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, Wustenfuchs’un anlatımıyla “Wustenfuchs ile Rap Müzik Üzerine Söyleşi” konulu ortaklaşa sohbet inşa edildi.

Sohbet Wustenfuchs’un kendini tanıtması ile başlayıp hip-hop kültürünün ortaya çıkışını anlatmak ile ilerledi. Rap müzik nedir, kim için ne ifade eder, kişilerin hayatlarında yeri nedir? gibi sorulara cevap arayarak devam etti. Sayın Wustenfuchs’un “Sorumlusu Kim?” adlı parçası katılımcılarla birlikte dinleyerek, yorumlandı.

Rap müziğin değişmeyen konusu “old school-new school” detaylandırıldı. 2 saate yaklaşan sohbet anlatıcının acapella performansı ile sonlandı.

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Wustenfuchs instagram hesabı için TIKLA

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!