Türkiye’de ve Dünya’da Uzay ve Roket Araştırmaları

Türkiye’de ve Dünya’da Uzay ve Roket Araştırmaları

Türkiye’de siyasilerin konuşmadığı bir konunun toplumsal gündemde yankılanması ne kadar zor değil? “Ay’a gideceğiz!” sözü ile herkesi bir heyecan kapladı. Bizler de vizyonunu uzaya çevirmiş gençler olarak konuyu konuşmayı ve detaylandırmayı düşündük. Böylece Tahakküm Sohbetleri’nin yeni konusu belli oldu.

20.03.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, Muhammed Gölcük’ün anlatımıyla “Türkiye’de ve Dünya’da Uzay ve Roket Araştırmaları” konulu ortaklaşa sohbet inşa edildi.

2 saate yaklaşan sohbet boyunca “Neden uzaya gitmeliyiz?” sorusundan başlanarak çeşitli sorular irdelendi. Bu sorular arasında “Türkiye uzaya gidebilmenin neresinde?” “Teknofest’in teknoloji bilinirliğine katkıları nelerdir?” Halihazırda roket projesinin içinde bulunan anlatıcı tarafından detaylandırıldı. Ayrıca “Dünya devleri Mars’ta ne arıyor?” “Elon Musk kimdir ve neleri başardı?” gibi sorulardan hareketle Nasa’nın teknik donanımı masaya yatırıldı…

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!