Kendime Yolculuk -serbest çağrışım-

Kendime Yolculuk -serbest çağrışım-

06.05.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, Sn. Arda Yarcı’nın anlatımıyla serbest katılımlı “Kendime Yolculuk -serbest çağrışım-” konulu ortaklaşa sohbet inşa edilmiştir.

Sohbet 2 saati haylice geçmiş olup verimli entelektüel çökelmelerin yaşanması ile sonuçlanmıştır. Sn. Arda Yarcı’nın alışılagelen dışındaki kendini tanıtımı ile yolculuk başlamıştır. Sn. Arda Yarcı’nın kendinde birikenlerden bahsolunmuş, kişinin kentle ilişkisine değinilmiştir. İnsan ilişkilerinin öğrenilebildiği, dışa gösterilen kimliğin detayları masaya yatırılmıştır. Kendiliğin ne olduğu sohbetin ortalarında tanımlanmış ve üretim ilişkileri içerisindeki konumu sorgulanmıştır. Tüketim alışkanlıklarının kendiliği şekillendirilişi çeşitli sosyal bilimcilerin alıntıları ile tespit edilmeye çalışılmıştır. Daha çok modern dönemin insanı konuşulmuş, kamusal alan, kapitalizm, dayatılan yaşam formatı irdelenmiştir. Kendine yolculuk, yönünü içsel bir anlatımdan ziyade kişinin dışa vurduğu benliğine-sosyal kimliğe çevirmiştir. Serbest çağrışımlı sohbet katılımcıların soru ve görüşleri ile zenginleşmiş ve dallanıp budaklanmıştır. Kendine dair konuşmaların çevreyle olan sıkı bağı sohbet boyunca konuşulan konuların çeşitliliği ile de görünür hale gelmiş olsa gerek…

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Arda Yarcı’nın yazıları için TIKLAYINIZ

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!