İttihat ve Terakki Üzerine

İttihat ve Terakki Üzerine

06.07.2020 tarihinde “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” discord kanalında, Alperen Tuğrul Kadan‘ın katılımıyla “İttihat ve Terakki” konu başlığında sesli sohbet yapıldı. Katılımcıların dahil olarak katkı sunduğu sohbet yaklaşık 1.5 saat sürdü. Sohbet Alperen Tuğrul Kadan’ın “İttihat ve Terakki”nin tarihçesinden bahsetmesi ile başladı.

Tarihi gelişimi özetleyen Tuğrul, İttihat ve Terakki kurucularının Türk olmadıkları belirtti. İttihat ve Terakki’nin başa gelmesi ile yurt geneli teşkilatlanmanın hızlı ve plansız gerçekleşmesi, kadroların dalkavuk ve vasıfsız şahıslar ile dolmasına neden olduğuna dikkat çekti.

İttihat ve Terakki denilince akla gelen 3 Paşalar dönemi üzerinden anlatım devam ederken özellikle Enver Paşa’nın hırsına ve vatanseverliğine dikkat çekilmekle beraber kendisinin toyluğundan dem vuruldu. Atatürk ve İttihat Terakki üzerine de konuşulan sohbet esnasında bir ana başlık ise 1. Emperyalist Paylaşım Savaşı ve İttihat Terakki yönetimi oldu.

İftiralar ve eleştiriler bölümü ile devam eden sohbet doğru bilinen yanlışları düzeltti.

Hem konuşmacının hem de katılımcıların anında etkileşime geçebildiği sohbet ortamı, soru ve görüşlerle zenginleşerek; tahakkum.com farkıyla ve Tahakküm moderatörlüğünde başarı ve memnuniyetle gerçekleşti..

Alperen Tuğrul Kadan’ın İFTİRALAR VE ELEŞTİRİLER bölümünden sorular:

– Sarıkamış Cephesi’nde kaç asker şehit oldu? Toplam zayiatımız neydi?

– Paşalar ülkeden kaçtılar mı? Nasıl şehit edildiler?

– İttihat ve Terakki “Alman Hayranı mıydı?”

– 1. Emperyalist Paylaşım Savaşı’na neden Almanya yanında girdik?

Cevaplar için “TAHAKKÜM SOHBETLERİ”ni kaçırmayınız!

Katılımcıların değerli görüşlerini paylaşması ise boyutlanan “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” farklı konularda devam edecek… Konuşulmasını istediğiniz konuları sosyal medya hesaplarımızdan iletebilir, ister dinleyici ister konuşmacı olarak katılabilirsiniz…

Discord Kanalına katılmak için: TIKLA

Instagram hesabımız için: TIKLA ve i! TAKİP ET !i

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!