Haçlı Seferleri ve Şövalye Tarikatları

Haçlı Seferleri ve Şövalye Tarikatları

27.05.2020 tarihinde “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” discord kanalında, İbrahim Enes Öcal‘ın katılımıyla “Haçlı Seferleri ve Şövalye Tarikatları” konu başlığında sesli sohbet yapıldı. Katılımcıların dahil olarak katkı sunduğu sohbet yaklaşık 1.5 saat sürdü. Sohbet İbrahim’in Haçlı Seferleri’nin tarihçesinden bahsetmesi ile başladı.

Haçlı Seferleri ve şövalye tarikatlarının yakından bağlantısına dikkat çeken İbrahim, Şövalyelerin ilk kuruluş amaçlarının bulundukları bölgede hizmet faaliyetleri yürütmek ve gerektiğinde savaşa katılmak olarak ifade etti.

Başlıca 4 tarikattan bahsedilirken, en şöhretlisi ve güçlüsünün Tapınak Şövalyeleri olduğu bildirildi. Bunun yanında Malta Şövalyeleri’nin (bilinen diğer adları Hospitalier veya Sen Jan şövalyeleri) halihazırda varlıklarını sürdürmekte olup Birleşmiş Milletler’de gözlemci statüsünde bulunuyorlar. Ayrıca 130 ülke ile diplomatik görüşme yapma yetkisine de sahipler.

Şövalye tarikatlarının yer yer Türk Tarihi ile kesişimlerine de değinen İbrahim, karşılaştırmalı bir tarih denemesi olarak bilgi aktarımını gerçekleştirdi.

Hem konuşmacının hem de katılımcıların anında etkileşime geçebildiği sohbet ortamı, soru ve görüşlerle zenginleşerek; tahakkum.com farkıyla ve Tahakküm moderatörlüğünde başarı ve memnuniyetle gerçekleşti..

İbrahim Enes Öcal’ın söz açtığı şövalye tarikatları:

– Tapınak Şövalyeleri

–  Malta Şövalyeleri

–  Aziz Lazarus Şövalyeleri

–  Puton Şövalyeleri

Katılımcıların değerli görüşlerini paylaşması ise boyutlanan “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” farklı konularda devam edecek… Konuşulmasını istediğiniz konuları sosyal medya hesaplarımızdan iletebilir, ister dinleyici ister konuşmacı olarak katılabilirsiniz…

Discord Kanalına katılmak için: TIKLA

Instagram hesabımız için: TIKLA ve i! TAKİP ET !i

İbrahim Enes Öcal ‘ın yazıları için: TIKLA

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!