Günümüz Mafya ve Tarikatının Karanlık Kökleri

Günümüz Mafya ve Tarikatının Karanlık Kökleri

14.05.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, Sn. Yılma Başar Korkmaz’ın anlatımıyla serbest katılımlı “Günümüz Mafya ve Tarikatının Karanlık Kökleri” konulu ortaklaşa sohbet inşa edilmiştir.

Sohbet konusu, gündemi meşgul eden Sedat Peker’in çektiği videolar ile ilintili olarak belirlenmiştir. Sn. Korkmaz’ın anlatımı, mafya ve tarikat olgusuna; sosyolojik ve tarihsel bir yaklaşım getirmiştir. Sohbet, Osmanlı’nın toprak sisteminin işlevsizleşmesi ile ortaya çıkan sosyal dokudaki bozukluktan -takribi 16. yy- günümüze panoramik bakış atarak başlamıştır. Tarikatların, başıbozukların ve isyanların içiçeliği günümüze farklı “klikler” aracılığı ile sızmıştır. Kliklerin oluşumunu gözlemleyebildiğimiz yakın tarihin detaylarını, katılımcılara aktaran Sn. Korkmaz; siyasi partiler içerisindeki küresel mafya organizasyonlarının elemanlarına da işaret etmiştir. Katılımcıların meraklı soruları bu işaretlerin belirginleşmesini sağlamış ve günümüz mafyatik yapısının daha iyi kavranmasını sağlamıştır. veryansintv.com yazarı ve Teyakkuz Yayınları sahibi Sn. Yılma Başar Korkmaz’ın akıcı ve net anlatımı, katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Yılma Başar Korkmaz’ın yazıları için TIKLAYIN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!