Gençlik Üniversiteleri Konuşuyor

Gençlik Üniversiteleri Konuşuyor

Tahakküm Sohbetleri’ni daha sık aralıklarla yapma isteğim ve istekleri üzerine düşünmeye başladım. Bir sonraki konu başlığı ne olmalıydı? Herkesin katılım sağlayabileceği, herkesin dağarcığında olanı koyabileceği bir başlık seçmek gerekiyordu. Öğretim görevlisi bir şahsın “Üniversiteler fuhuş yuvasıdır!” cümlesi medyada ses getirmiş, tepkilere neden olmuştu. Sohbetin başlığı yavaş yavaş belirmişti: “Gençlik Üniversiteleri Konuşuyor”. Bu cümle üzerinden fuhşun ne olduğu, toplumla ilişkisini ve üniversitelerin güncel sorunlarını konuşmak faydalı olabilirdi.

18.12.2020 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, “Gençlik Üniversiteleri Konuşuyor” konulu ortaklaşa sohbet inşa edildi.

2 saate yakın üniversiteleri, gençliği ve öğrenciyi konuştuk. Toplumla ilişkilendirdik. Ülkemizdeki üniversitelerin niteliğini değerlendirdik. Üniversitenin öğretimin yanında kamusal ve sosyal alan oluşunu irdeledik. Sohbetin bitimine yakın gelen arkadaşlarla farklı konuları söyleştik. Sanata, şiire ve aşka dair… Ayrıca önümüzdeki Tahakküm Sohbetleri’nde neyi konuşmalıyız diye sorduk. Belirginleşen birkaç başlığımız var diyelim. Öğrenmek için takipte kalınız!

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!