Gençlik Eğitim ve Öğretimi Konuşuyor

Gençlik Eğitim ve Öğretimi Konuşuyor

Ülkemizin protestolar ile sarsıldığı, okulların çevrimiçi devam ettiği günlerde aklıma takılanlar oldu. Hep söylenegelen eğitim ve öğretime dair lafları ters yüz etmek gerekiyordu. Gençler bu işe ne diyordu? Eğitim ve öğretimin özneleri sıralardan tahtaya nasıl bakıyordu? Böylece Tahakküm Sohbetleri’nin konusu belirlendi.

25.01.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, “Gençlik Eğitim ve Öğretimi Konuşuyor” konulu ortaklaşa sohbet inşa edildi.

2 saate yaklaşan sohbet esnasında lise anılarıyla bezenmiş cümleler eşelendi. Okulların kurumsal kimliğinden bahsedildi. Eğitimin ruh ve karakter, öğretimin beyin ve bilgi ile alakasına değinildi. Türkiye’nin eğitim ve öğretim birikiminden söz açıldı. Eğitim, sanat ve sporun okullarda olması gerekliliğinde hem fikir olundu. Yurtdışına nasıl çıkılabileceği, yurt dışına çıkmış arkadaşlardan dinlenildi. Discord’da sesli katılım sağlayarak sohbeti birlikte inşa ederken sohbet ortamını instagram ve facebook canlı yayından paylaştık.

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!