Düşlerimdeki Memleket Düşlerimdeki Dünya

Düşlerimdeki Memleket Düşlerimdeki Dünya

Tahakküm Sohbetleri birkaç aylık aradan sonra tekrardan ortaklaşa inşa ediliyor.

tahakkum.com yenilenme süreci ardından discord’da gerçekleşen sohbetlere “Yeniden ne ile başlamalı?” diye düşündüm. Aklımda birkaç konu belirse de tatmin olmadım. İçinde bulunduğumuz çağı, politik-ekonomik sistemi ve bireysel-toplumsal gündemi irdeledim. Bu sırada bir ozanın sesine, türküsüne rastladım. Yüreğimde şimşek çaktı!

Evet, evet düşlerimizi konuşmalıydık. Yüreğimizde beliren o belli belirsiz imgeleri konuşmalıydık. Çepeçevre kuşanmışlığı düşlerimiz yırtabilirdi. Düşlerimizin yaratıcı gücene dayanmalı, düşlerimizin özgürlüğüne sarılmalıydık. Red Türküleri’ne yenisini eklemek istiyorsak düşlemeliydik. Yeni bir memleketi, yeni bir dünyayı…

12.12.2020 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, “Düşlerimdeki Memleket Düşlerimdeki Dünya” konulu ortaklaşa sohbet inşa edildi.

2 saate yakın düşlerimize dair konuştuk. Bilirsiniz memleket sözcüğü kulaklarda çınladığı an konuşmalar başkalaşır. Dünyaya geldi mi sıra, pek bilmem. Ama en nihayetinde biz de kendi dünyamızı konuştuk. İnsan kendini tanımalı dedi birileri insanca olanaklar, fırsatlar olmalı dedi bir başkası… İnsanlık onuruna yakışan bir memleketten dem vurdu herkes. Eşitlik ve özgürlüğe dair düştü düşünceler. Düşlerin kendilik ile sınırlılığı sorgulandı. Hayatın akışındaki ayrıntılara mercek tutuldu… Ben de otobüse bindiğinde herkese selam vermeli, dedim. Bilmem mümkün mü?

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!