Aşka ve Şiire Dair

Aşka ve Şiire Dair

01.05.2020 tarihinde “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” discord kanalında, Bir Deli Aypars ‘ın katılımıyla “Aşka ve Şiire dair” konu başlığında sesli sohbet yapıldı. Katılımcıların etkin olarak dahil olduğu ve Bir Deli Aypars‘a soru yöneltebildiği sohbet yaklaşık 1,5 saat sürdü. Sohbet esnasında; Bir Deli Aypars aşık yolundaki yolculuğundan bahsetti.

Aşk nedir? Şiir, aşkın; aşk, şiirin neresindedir? Sevgi ve ümit ile şiirin bağıntısı nedir? gibi sorulara cevap arandı. Zaman zaman farklı disipliner alanlardan katkılarla zenginleşen sohbet; şiire, şaire, sanata ve sevgiye dair birçok ipucu verdi.

Eser yazımının arka planına dair iz düşümleri veren sohbette; eser oluşturulması aşamasında mekan ve insan ilişkilerinin etkisi sezinleniyordu. Katılımcılar, Bir Deli Aypars‘ın şiiri ile bağlantılı öznel geçmişini dinleme şansı da yakaladılar..

Hem konuşmacının hem de katılımcıların anında etkileşime geçebildiği sohbet ortamı, tahakkum.com farkıyla ve Tahakküm moderatörlüğünde başarı ve memnuniyetle gerçekleşti..

Bir Deli Aypars’ın etkileyici birkaç mısrası:

Umuda sürdü atını dört nala…

Ateşten yeleyi taktı bineğe…

Taktı parlak tolgasını başına…

Giydi süslü cevşeni yüreğine…

Katılımcıların değerli görüşlerini paylaşması ise boyutlanan “TAHAKKÜM SOHBETLERİ” farklı konularda devam edecek… Konuşulmasını istediğiniz konuları sosyal medya hesaplarımızdan iletebilir, ister dinleyici ister konuşmacı olarak katılabilirsiniz…

Bir Deli Aypars’ın şiirleri için: TIKLA

Discord Kanalına katılmak için: TIKLA

Instagram hesabımız için: TIKLA ve i! TAKİP ET !i

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!