Akıl ve Ruh Sağlığı İçin UNUTMAMA SEANSI

Akıl ve Ruh Sağlığı İçin UNUTMAMA SEANSI

26.05.2021 tarihinde, TAHAKKÜM SOHBETLERİ discord kanalında, serbest katılımlı “Akıl ve Ruh Sağlığı İçin UNUTMAMA SEANSI” konulu ortaklaşa sohbet inşa edilmiştir.

Konu başlığı zihnimi yoklayışlarım sonraları belirginleşmiştir. Dalıp gitmelerim sonraları fark ettim ne kadar çok şeyi es geçiyoruz..! Ölümleri, yıkımları, kazaları, şiddeti, öfkeyi, karaktersizliği..! Siyasetin batağı öylesine derine çekiyor ki her geçen gün daha derine batmadığımız için şükrediyoruz! Çamur sıçramış yüzümüzde yapmacık ifadeler ile hayata devam ederken kirlenmişliğimi unutarak gidermeye çalışıyoruz..! Böylesine bir ortamda akıl ve ruh sağlığı için UNUTMAMAKtan başka çare yok diye düşündüm. Böylece sohbetin konusu belirlendi…

Katılımcıların yaş ortalamasını düşünüp son on yıl içerisindeki sarsıcı olayları sıralamayı düşündüm. Böylelikle de kendi hafızamızı temel almış olacaktık. Genel sohbet havasında cümle içlerine yedirdiğim bu olayları, katılımcıların katkıları ile tekrardan hatırladık. Bu seansları görsel ve sesli dokümanlar ile destekleyerek devam ettirmeyi planlıyorum. Hafızanın-belleğin zindeliği akıl ve ruhun zindeliği ile hep yan yana gitmiştir. Sağlıklı birey, sağlıklı toplum sağlıklı bellekten geçer. Unutmak kendiliğe indirilmiş darbedir. Olayları hatırladığımız esnada dün-bugün-yarın birlikteliği bizi birkaç on yıldır tartışılan kimlik meselelerine getirdi. Türk, Türklük, Türkiyelik gibi… Görüşlerimizi ifade ettik, keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Söyleyecek sözü olanların yeri, Tahakküm Sohbetleri bir dost sohbetini daha birlikte inşa etti. Çokça cümleye yüzeysel bir özet.

Katılmak için davet beklemeyin TIKLAYIN

Ve haberdar olmak için TAKİP EDİN

Görüşlerini Önemsiyorum, Yorum Yapmalısın!