Ne Mi Hayal Ediyorum?

Baskının ve zulmün her türlüsünün olmadığı bir dünya, bir memleket için mücadele ederken omuzdaşlarımın ve benim hep bir ağızdan söylediğimiz bir marş gibi yer yer yükselen yer yer durağan ve sonunda biten bir marş gibi bir yaşamım olmasını diliyorum.

Bitişi de başlangıcı kadar coşkulu olan; ilham veren..

Yaşamımı kutsal bildiğim değerlerim uğruna feda edebilirim. Verdikçe çoğalacağım. Bedenimin mürekkebi akabilir, aktıkça filizleneceğim.. Hasret kaldıklarıma bir yumruğum havada iken kavuşacağım. Tiz bir ses. Sızı. Gökyüzüne bakıyorum. Her şey öncesine göre daha canlı. Sinirlerim yavaş yavaş çekiliyor bedenimden. Gözlerim kapanıyor..

Çok garip aslında hayallerimi ellerimde tutuyorum. Bu satırlar, bu sözcükler, bu harfler hepsi ellerimde.. Yaşamım gibi, yaşamımız gibi..

Bir toplum tasavvur ediyorum. Yüzeysellikten, şekilcilikten, paradan, etiketlerden kurtulmuş. Hakkın ve adaletin, insanca bölüşebilmenin erdemine varmış bir toplum. Birbirini fiziken, ruhen ve fikren sömürmeyen toplum. Birbirini tüketmek yerine, birlikte üretebilen bir toplum.

Ve böylesine bir toplumun içinde yaşayabilmek.. Belki de böylesine bir toplum içinde yaşamaktansa böylesine bir toplumun hayali için kavga etmeyi seviyorumdur..